Tania, łatwo dostępna i skuteczna- Polopiryna

polopirynaSkuteczny i sprawdzony środek na przeziębienie i grypę znajduje się dosłownie w zasięgu ręki- najbliższym sklepie czy kiosku na rogu. To lek, którego zbawienne działanie zostało udowodnione już kilkadziesiąt lat temu, kiedy był jeszcze znany jako Aspiryna. Lek, o którym mowa, to oczywiście Polopiryna z pewnością znana każdemu, komu przyszło mierzyć się katarem, kaszlem, bólem głowy, mięśni czy stawów.

Działanie

Skuteczność Polopiryny opiera się na zawartości kwasu acetylosalicylowego, organicznego związku chemicznego charakteryzującego się działaniem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Ponadto długotrwałe stosowanie kwasu acetylosalicylowego ma także udowodnione działanie przeciwzakrzepowe, dzięki czemu sprawdza się w profilaktyce przeciwzawałowej. W składzie leku można również znaleźć skrobię ziemniaczaną, węglan wapnia i kwas cytrynowy. Na jedną tabletkę przypada średnio 300 mg kwasu acetylosalicylowego i ok. 100 mg substancji pomocniczych.

Zalecenia

Polopiryna to lek przeznaczony do stosowania doustnego. Należy go przyjmować najlepiej w trakcie lub po posiłku popijając dużą ilością płynu. Tabletka może być również rozpuszczona w 1/2 szklanki wody lub mleka. Lekarstwo zaczyna działać po upływie ok. 30 minut osiągając maksymalną skuteczność po 1-3 godzinach). Jednorazowa dawka działa od trzech do sześciu godzin, a leczenie objawowe bez konsultacji z lekarzem można prowadzić do trzech dni.