walka z trądzikiem

Walka ze zmianami trądzikowymi

Problemy z trądzikiem dotyczą osób w każdym wieku. Chociaż do niedawna tego typu zmiany były utożsamiane jedynie z osobami w wieku dojrzewania, to aktualnie tego rodzaju problemy z cerą mogą dotknąć każdego. Współcześnie istnieje kilka sposobów, aby radzić sobie z tym problemem. Jaki jest najlepszy? Jak pozbyć się trądziku?

Jakie są przyczyny trądziku

Nie ulega wątpliwości, że najlepszym sposobem na walkę z trądzikiem jest poznanie jego źródła. O ile w przypadku nastolatków, u których trądzik jest rezultatem zmian hormonalnych najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie farmakoterapii, to w przypadku pozostałych osób istnieją inne sposoby na walkę z tym uciążliwym problemem.

Należy sobie uświadomić, że w wielu przypadkach trądzik jest rezultatem nie zmian hormonalnych, ale jedynie wynikiem przewlekłego stresu, złego odżywiania, czy też nieodpowiedniej higieny. W takim wypadku najlepszym sposobem na walkę ze zmianami skórnymi jest eliminacja wymienionych wyżej czynników.

Farmakoterapia

Oczywiście w wielu przypadkach nie obejdzie się bez farmakoterapii. W takim wypadku należy sięgnąć m.in. po środek Acne Derm lub inny preparat, w którego składzie odnajdziemy dużą ilość kwasu azelainowego.

Kwas ten charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami bakteriobójczymi. Badania wykazały jego szczególną skuteczność w stosunku do szczepu bakterii najczęściej znajdującego się w skórnych zmianach trądzikowych.