Witamina B6 i magnez

Wielu z nas zapominana co dzień o odpowiedniej suplementacji witaminy B6 (pirodyksyny) oraz magnezu. Substancje te mają bardzo duży udział w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu, a ich niedobory mogą wiązać się z naprawdę poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi w niedalekiej przyszłości.

Rola witaminy B6 w organizmie człowieka

Witamina B6, czyli inaczej pirodyksyna bierze udział w przemianach metabolicznych i biochemicznych węglowodanów, białek i tłuszczów. Dzienne zapotrzebowanie na tę witaminę to około 2 mg, większość tego zapewnia nam dieta. Warto wspomnieć, że pirydoksyna ułatwia wchłanianie magnezu z naszego przewodu pokarmowego. Jest niezbędnym elementem podczas syntezy wielu ważnych enzymów, regulujących nasz wewnętrzny metabolizm. Udowodniono, że pirodyksyna sprzyja leczeniu takich zaburzeń jak depresja czy nerwica oraz zespół napięcia przedmiesiączkowego u kobiet. Warto zastanowić się nad jej suplementacją.

Jeśli decydujemy się na przyjmowanie witaminy B6, to warto połączyć to z przyjmowaniem jednocześnie magnezu. Ciekawym preparatem zawierającym magnez i witaminę B6 jest magne b6. Wszelkie wątpliwości związane z przyjmowaniem tego preparatu pomoże nam rozwiać nasz lekarz rodzinny.