Woda morska do nosa dla dzieci

Codzienna higiena nosa u niemowląt i małych dzieci jest bardzo ważna, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne preparaty, które są do tego przeznaczone. Do jednego z nich zalicza się chociażby wodę morską, której działanie jest bardzo skuteczne. Czym się charakteryzuje i gdzie możemy ją dostać?

Aplikatory dla najmłodszych

Fizjologiczne roztwWoda morska do nosaory wody morskiej przeznaczone do nawilżania i higieny nosa są dostępne w większości aptek. Te, stworzone z myślą o najmłodszych charakteryzuje bardzo delikatna aplikacja oraz łagodna dawka. Kształt aplikatora został bowiem opracowany w taki sposób aby w pełni zapewnić bezpieczeństwo użytkowania i łatwość podania. Eliminuje zatem ryzyko mechanicznego uszkodzenia błon śluzowych, gdyż nie jest wprowadzany zbyt głęboko. Warto wiedzieć, że woda morska do nosa dla dzieci nie zawiera w swoim składzie żadnych konserwantów. Możemy stosować ją przez długi okres czasu, ponieważ nie powoduje podrażnień.  

Działanie wody morskiej do nosa

Woda morska do nosa ma silne działanie nawilżające, dzięki czemu zapobiega wysuszeniu śluzówki nosa, zwłaszcza w czasie upałów. Zaleca się jej stosowanie także wtedy, kiedy często przebywamy w klimatyzowanych wnętrzach. Preparat skutecznie oczyszcza nos i ułatwia oddychanie, a także karmienie. Jej koszt wynosi zaledwie kilkanaście złotych, więc cena jest na tyle przystępna, że każdy powinien móc sobie pozwolić na taki zakup.