Zalety oleju konopnego

Jakie zalety ma stosowanie oleju konopnego? Czy warto z niego korzystać?

Profilaktyka i wzmocnienie organizmu

Olej konopny zawiera wiele przeciwutleniaczy, które chronią organizm ludzki przed stresem wywołanym przez wolne rodniki. Jest zatem stosowany w profilaktyce wielu chorób, dając pozytywne efekty.
Dzięki kwasom omega-3 i omega-6 , olej przyczynia się do wspierania mikroflory jelitowej i zwiększania prawidłowego działania systemu immunologicznego. Równowaga flory bakteryjnej jest często naruszona przez złą dietę, stres i niektóre leki, a spożywanie oleju pozwala na zachowanie odporności i zmniejsza ryzyko występowania wielu chorób. 

Witamina K

Olej z konopi z Konopny sklep zawiera wiele ważnych dla organizmu witamin, między innymi witaminę K, odpowiadającą za równowagę gospodarki wapniowej i krzepnięcie krwi. Dzięki temu dochodzi do łatwiejszego jej wchłaniania i zminimalizowania ryzyka osteoporozy i krwotoków.

Skóra i układ oddechowy

Olej stosowany bezpośrednio na skórę, pozwala leczyć choroby skóry, m.in. dermatozę, egzemę, rybią łuskę, łojotok, wysypki itp. Nienasycone kwasy tłuszczone wspierają proces działania systemu immunologicznego organizmu, przyspieszając gojenie się ran na skórze. 
Olej zawiera magnez i fosfor, odpowiadające za dobrą pamięć, uspokojenie i koncentrację, a dodatkowo za zachowanie mocnych kości i zębów.

Już w dawnych czasach korzystano z prozdrowotnych właściwości oleju konopnego. Warto go doceniać i systematycznie z niego korzystać, gdyż daje wiele korzyści i wpływa na cały organizm.