Zastosowanie asparginu

Każdy z nas odczuwał kiedyś takie objawy jak zmęczenie, osłabienie, kurcze mięśni, ogólne rozdrażnienie. Jak sobie z nim radzić? Warto pomyśleć, czy nie brakuje nam jakichś minerałów. Musimy zastanowić się również nad tym, czy nasza dieta jest wystarczająca zróżnicowana.

Magnez — czy ten minerał jest nam potrzebny?

Wiele z wyżej wymienionych objawów może wynikać z niedoboru magnezu w organizmie. Magnez bierze udział w wielu przemianach metabolicznych takich jak synteza ważnych enzymów oraz substancji białkowych. Ma również wpływ stabilizujący na błony komórkowe ważnych organelli, mitochondriów oraz lizosomów. Jego obecność w naszym organizmie jest niezbędna, dlatego powinniśmy spożywać go w odpowiedniej ilości.

Dobry suplement diety z magnezem

Nie zawsze udaje się nam zapewnić sobie odpowiedni poziom magnezu poprzez spożywanie odpowiednich produktów i warzyw. Wtedy powinniśmy sięgnąć po suplement diety zawierający magnez, takim suplementem, który kupimy w każdej aptece bez recepty jest na przykład aspargin. Warto wspomnieć, że zawiera on również potas. Warto pamiętać, żeby na co dzień uzupełniać niedobory magnezu, ponieważ niedobór magnezu może wiązać się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi dla naszego organizmu.

Sprawdź https://www.strywald24.pl/aspargin-17-mg-54-mg-50-tabletek.html