ESPUMISAN

Zastosowanie produktu Espumisan

Wśród różnych leków stosowanych podczas występowania wszelkiego rodzaju problemów trawiennych można wymienić produkt taki jak Espumisan. Ma on przede wszystkim duży wpływ na zmniejszenie się wzdęć.

Opis produktu


W ostatnich latach bardzo częste stały się wszelkiego rodzaju problemy z układem pokarmowym. Wśród nich można wymienić na przykład wzdęcia, z którymi boryka się wiele osób. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie takiego produktu jak Espumisan, który korzystnie wpływa na negatywne objawy. Preparat w bardzo dobrym stopniu działa na zmniejszenie się wzdęć, czyli gazów zgromadzonych w jelitach. Możliwe jest to dzięki bardzo skutecznej substancji aktywnej. Jest to simetikon, który redukuje napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w jelitach. Dzięki temu są one w efektywny sposób zmniejszane, co powoduje poprawę samopoczucia.

Zastosowanie produktu


Espumisan to wyrób medyczny, który przyjmuje się drogą doustną. Zalecana dawka to od jednej do czterech tabletek na dobę, jednak nie powinno się przyjąć więcej niż sześć tabletek dziennie. Lekarz po konsultacji powinien określić najbardziej adekwatną dawkę dla konkretnej osoby, dlatego warto udać się na wizytę lekarską. Espumisan najczęściej zaleca się przyjmować podczas występowania nieprzyjemnych wzdęć, czyli w przypadku nadmiernego powstawania gazów. Jednak ma on również inne zastosowania. Można go używać także przed badaniami obrazowymi, takimi jak na przykład USG jamy brzusznej, oraz przed zabiegami chirurgicznymi w obrębie brzucha.